Adra aktuálně

Milí bratři a sestry, adráci, starší a vedoucí sborů, pokladníci,

v posledních dnech se někteří z vás na nás obraceli, jestli se budeme zapojovat jako ADRA ČR do pomoci lidem na Ukrajině. Ráda bych vám tedy poskytla základní informace, které můžete předat i bratrům a sestrám ve sborech.

Jsme v pravidelném propojení s pobočkou ADRA Ukrajina a díky tomu lépe monitorujeme potřeby místních obyvatel. Postupně budeme uveřejňovat na našich stránkách a sociálních sítích bližší informace, dle vývoje situace. Po zvážení aktuálních možností pomoci jsme 23. 2. otevřeli veřejnou sbírku na pomoc lidem na Ukrajině:

·  přes portál Darujme, kde můžete darovat snadno několika platebními metodamidarujme.cz/SOSADRA 

·  dar lze poslat i na účet: 66 8888 66/ 0300, var. symbol 500

Finanční dary budou použity konkrétně na distribuci poukazů, za které si budou moci obyvatelé zasažených oblastí koupit základní potraviny a hygienické potřeby.

Jsme opravdu vděčni za Vaši pomoc. V příloze přikládám také bannery, které můžete zveřejnit i na vašich sociálních sborových sítích – prosím jen o nastavení přímého prokliku u textu: darujme.cz/…DRA (link https://www.darujme.cz/projekt/1205456)

Česká ADRA pomáhá lidem na Ukrajině již od roku 2014. Soustředili jsme se zde na pomoc lidem, kteří přišli o domov, na podporu sociálně znevýhodněných dětí a na zlepšení podmínek lékařské péče v regionech nejhůře zasažených pandemií COVID-19.

S poskytováním humanitární pomoci ve válkou zasažených oblastech máme dlouholeté zkušenosti, pomáhali jsme v zemích bývalé Jugoslávie, v Čečensku i Sýrii.

Proto vás prosíme také o modlitby – jak za všechny osoby v ohrožení na obou stranách konfliktu, tak i za pracovníky Adry, které čeká mnoho práce v náročných a nebezpečných podmínkách.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé – v lehčích i těžších časech. Vážíme si vaší sounáležitosti.

S přáním Božího pokoje,

Martina Špinková

Za organizaci ADRA

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

ADRA (Adventist Development and Relief Agency) je mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi. ADRA Česká republika je součástí mezinárodní sítě organizací ADRA, které působí ve více než 125 zemích světa. V České republice pracujeme od roku1992.